Завантаження в безпечному режимі Windows 10

Багато хто з вас зіштовхувалися рано чи пізно з неполадками роботи операційної системи Windows. Непередбачені збої можуть бути викликані різними причинами, однак багато з них можна виправити через завантаження в безпечному режимі.

Режим дозволяє завантажувати разом з системою лише необхідну частину служб і драйверів, за допомогою яких запуск пройде успішно. Так користувач може спробувати виправити неполадки або ж системні помилки, чого в нормальних умовах зробити не завжди виходить.

Користувачі Windows 10 можуть виконати завантаження в безпечному режимі декількома способами. Нижче розглянуті основні з них.

1. Як завантажитися в безпечному режимі, якщо не включається комп’ютер

2. «Конфігурація системи»

При необхідності досвідчений користувач може самостійно налаштувати завантаження Windows. Допомогти в цьому зможе спеціальна утиліта. Щоб скористатися нею, слід виконати ряд дій:

Коли з’явиться діалогове вікно для виконання перезавантаження, вкажіть «Перезавантажити зараз». Як тільки система завантажити ви побачите меню безпечного режиму Windows 10.

3. Командний рядок

У попередніх версіях потрапити на екран завантаження за допомогою безпечного режиму не становило жодних проблем, для цього слід було лише натиснути клавішу F8. Розробники Windows 10 відмовилися від цієї функції для забезпечення більш швидкого запуску, відключивши її.
Однак включити функцію можна самостійно в командному рядку:

  • Відкрийте вікно консолі Windows для внесення необхідних змін («Пуск» → «Командний рядок (адміністратор)»).
  • наберіть команду «Bcdedit / set {default} bootmenupolicy legacy» – це дозволить активувати потрібну опцію.
  • Виконайте команду натисканням на «Enter», після чого перезавантажте систему.

Тепер як і раніше, ви зможете увійти в безпечний режим завантаження шляхом натиснення відповідної кнопки. Відновити настройки можна, виконавши ті ж маніпуляції, але вказавши команду «Bcdedit / set {default} bootmenupolicy standard».

4. Особливі варіанти завантаження

Як виявилося, в системі передбачений вхід в безпечний режим, який не потребує ніяких додаткових втручань з боку звичайного користувача. Однак не всім вдається з першого разу знайти ці параметри системи, адже вони знаходяться не на поверхні, як багато хто звик спочатку. Виконавши ці вказівки, ви самостійно потрапите в потрібне місце:

Все, тепер вибирайте необхідний режим завантаження в безпечному режимі. Можна більш швидко і зручно відкрити необхідний екран з функцією «Включити безпечний режим», для цього утримуйте «Shift», коли натискаєте «Перезавантажити», щоб позбутися від виконання інших маніпуляцій.

Сподіваюся, представлені варіанти допоможуть вам виправити неполадки в роботі або зберегти важливу інформацію при збої, якщо такі виникнуть.

Ссылка на основную публикацию