Завантажувальна флешка для Windows XP

Перед багатьма користувачам може виникнути необхідність встановити на комп’ютер нову операційну систему. Купівля нового жорсткого диска, усунення наслідків вірусних атак, перехід на новий ПК – все це буде супроводжуватися перевстановлення. Для того щоб встановити ОС, вам буде потрібно інсталяційний диск і завантажувальна флешка з записаним на неї ISO чином Windows Xp. У даній статті описується процес створення такого USB-носія своїми силами – що потрібно зробити. 

Що таке завантажувальний флешка і як її зробити

Для створення завантажувальної флешки необхідно знати, що це таке. Ніякої спеціальний тип носіїв для створення вам купувати не треба. Абсолютно будь-яку флешку або переносний HDD можна зробити завантажувальними за допомогою спеціальних програм, таких як УльтраІСО. Єдиний критерій – достатня кількість незайнятого простору для розпаковування образу ISO.

У процесі створення простір на флешці розмічається особливим чином. Зокрема, на ньому створюється завантажувальний область – MBR, як на жорстких дисках.

Використовувати спеціалізовані програми зовсім не обов’язково – багато системних адміністраторів роблять все це вручну. Цей метод забезпечує більшу гнучкість і дозволяє вирішити ряд нестандартних завдань. Але якщо вам потрібна звичайна завантажувальна флешка – простіше і швидше вдатися до послуг програм.

Ви також можете зберігати на своєму носії необхідну інформацію: фотографії, інсталятори програм, документи, portable-додатки. Головне, перенести їх на флешку вже після того, як ви зробили її завантажувальної.

ISO образ Windows XP

Якщо користувачі набувають ліцензований варіант операційки в магазині – вони отримують в комплекті диск, за допомогою якого її можна встановити. Але якщо ви вирішили купити тільки ключ (наприклад, через інтернет) і завантажити піратську версію – доведеться створювати завантажувальну флешку.

Особливо це актуально для власників малопотужних і застарілих ПК або дешевих нетбуків. Для нормальної роботи таких пристроїв рекомендується встановлювати Windows XP. Але вона вже знята з виробництва, тому ви не зможете придбати версію коробочки.

Залишається пошук способу потрібного дистрибутива в мережі і створення завантажувальної флешки.

У мережі можна знайти безліч різних версій Windows XP: з усіма встановленими патчами і оновленнями, «сирі» – без нічого, попередньо активовані, і навіть призначені для користувача збірки з великою кількістю драйверів і встановленими програмами.

Поширюються ці системи у вигляді спеціальних образів з розширенням ISO. За принципом дії образ нагадує архів. Безліч файлів упаковуються в один для полегшення роботи з певними програмами.

Коли знайдете і скачаєте Вас дистрибутив Windows XP – можна приступати до наступної частини, а саме, до установки спеціального програмного забезпечення.

програма UltraIso

Найбільш поширеною програмою для роботи з файлами в форматі ISO, а також для створення завантажувальних дисків і флешок є UltraISO. Вона працює досить швидко, проста в управлінні. Більшість потрібних пересічному користувачеві дій відбуваються за все в кілька кліків мишкою.

Крім того, ця програма дозволяє редагувати самі ISO файли. Так що ви можете додати в уже завантажений дистрибутив будь-які потрібні вам компоненти, за умови, що знаєте, як це робити. Досить просто відкрити образ за допомогою програми – і працювати з ним як зі звичайною директорією в провіднику.

Ви можете отримати додаток UltraISO на сайті, який присвячений цій корисної утиліті. Перейдіть за вказаним URL і натисніть кнопку «Завантажити» у синій рамці. Введіть просту капчу – і закачування почнеться. 

Установка і активація програми UltraIso

Щоб створити зі звичайної флешки завантажувальний користувачам буде потрібно спочатку встановити програму на свій комп’ютер. Зачекайте, поки інсталятор скочується з сайту. Далі необхідно зробити наступне:

 1. Разархівіруйте збережений файл з розширенням .rar. Це можна зробити за допомогою однієї з програм-архіваторів, наприклад, за допомогою безкоштовної утиліти WinRar.
 2. Далі потрібно запустити розпакувати файл.
 3. Дозвольте програмі застосувати зміни до операційної системи.
 4. Натисніть «Далі».
 5. Уважно прочитайте всі пункти ліцензійної угоди і відзначте пункт «Прийняти».
 6. Тепер потрібно вибрати розділ і директорію, в яку ви хочете встановити програму. 
 7. Натисніть «Далі» і почекайте, поки завершиться процес інсталяції.
 8. Запустіть програму.
 9. Натисніть «Ввести реєстраційний код»
 10. Відкрийте текстовий файл, що знаходиться в архіві.
 11. Скопіюйте будь-яку пару «name» – «code» у відповідні поля у вікні програми.
 12. Натисніть «Ok».

Активація успішно завершена, і ви можете приступати до створення завантажувального USB-флешки з образом ОС Windows XP.

Як зробити флешку з Windows XP

Коли програма встановлена ​​і активована, ISO збережений на комп’ютер, можна приступати до створення завантажувального флеш-носія. Користувачам буде потрібно зробити наступне:

 1. Спочатку вам потрібно клікнути на кнопку «Файл» в меню у верхній частині вікна.
 2. Тут треба вибрати пункт «Відкрити».
 3. У вікні потрібно вказати місце розташування підготовленого образу Windows XP.
 4. Тепер клацніть по вкладці «Самозавантаження» в навігаційному меню.
 5. В меню другого рівня потрібно вибрати розділ «Записати образ».
 6. У новому вікні можна вказати конфігурації. Виберіть флешку, яку хочете зробити завантажувального.
 7. Метод запису потрібен «USB-HDD». 
 8. Натисніть «Форматувати». До цього моменту на носії не повинно бути ніяких важливих даних, так як весь вміст буде безповоротно видалено.
 9. Під час форматування відбувається, клікніть «Записати», щоб запустити процес створення завантажувача для Windows XP.

Ссылка на основную публикацию