Збивається час і дата на ПК, що робити?

Проблеми з неправильним часом на комп’ютері – це всього лише верхівка айсберга, часто за такими наслідками можуть стояти серйозні помилки операційної системи. Але так буває не завжди, наша задача найбільш розгорнуто вирішити поставлені завдання і відповісти на всі питання, що цікавлять користувача питання. Так що ж робити, якщо збивається час дата на ПК?

Починати пошук проблеми ми почнемо з найменш проблематичних, адже часто недосвідчені користувачі, просто через незнання, неправильно налаштовують його і тому стикаються з різними проблемами. Умовно можна розділити проблеми на механічного характеру і програмного.

[Note] До механічних можна віднести знос батарейки харчування BIOS – зустрічається часто і досить рідко, але існують несправності самої материнської плати. Програмних проблем багато починаючи від невірного часового поясу до прояву роботи вірусних продуктів. [/ Note]

Невірна настройка годин

Що б упевнитися, що у вас все в порядку, вам слід перевірити кілька місць, в яких знаходяться потрібні опції. Всі можливі настройки ви зможете знайти натиснувши на час в крайньому нижньому кутку і натиснувши на кнопку «Зміна налаштувань дати і часу».

У вікні, ви зможете помітити поле «Часовий пояс» упевніться, що UTC відповідає вашому поясу. Крім відповідності, є інший момент, в деяких країнах існує переходи часу на зимовий і літній час, а в інших, з таким же UTC немає, вам слід бути обережними з цим моментом.

Також оновлення часу відбувається автоматично, з чого можуть відбуватися помилки, якщо сервер, з яким звіряються не вірно заданий або просто не існує. Якщо йти за цією логікою, тоді раз в певний період часу, годинник у вас почнуть показувати неправильно. Для вирішення цієї проблеми ви можете вказати офіційний сервер Microsoft time.windows.com або будь-який інший, який підтримує таку функцію.

Багато користувачів зіткнулися з іншою стороною переходу часу, що замість 3 годин з 26 березня на 27 березня в Україні, плановий перехід стався з 1 квітня на 2 квітня. В цьому випадку найпростіший спосіб – це вручну перевести спочатку на годину вперед, а потім назад.

Знос батарейки харчування BIOS

Через недостатню потужність батарейки, яка використовується для живлення контролера материнської плати час починає відставати або, що буває рідше, поспішати. Природно найпростішим способом вирішення буде замінити її, для цього:

1. Вимкніть живлення комп’ютера на деякий час, а після порівняйте рахунок часу в BIOS. Для того що б перейти в нього, вам слід натиснути Del при завантаженні комп’ютера.

2. У разі, якщо з’явилася різниця, а до цього її не було, велика ймовірність саме цієї причини, таких незручностей і вам потрібно вимкнути комп’ютер;

3. Зніміть кришку комп’ютера, таким чином, що б ви змогли отримати доступ до материнської плати, на якій вона і знаходиться;

4. Знайдіть батарейку, вона має цілий вид і досить швидко впадає в очі;

5. Вам потрібно розтиснути фіксатор, більш зручно це робиться тонким гострим предметом і акуратно витягніть її назовні;

6. Купіть точно таку ж батарейку в будь-якому комп’ютерному магазині;

Вставите на те ж саме місце її та запустіть комп’ютер;

Вам слід знову налаштувати час в BIOS і знову провести перевірку (пункт 1,2), швидше за все це вам допоможе, якщо немає читайте далі;

Збої в роботі Windows

Можлива проблема, коли сама система має збої. Вони не з’являються просто так, швидше за все це результат ваших дій в ній або наслідки зараження Windows вірусами. Буває це теж досить часто, тому вам слід ознайомитися. Знайти проблему вкрай важко, швидше за все без глибокого знання принципів роботи системи у вас це не вийде, але спробувати усунути вірус або скористатися додатком, яке можливо зможе допомогти, варто.

Антивірусних програм досить багато, докладно зупинятися на їх достоїнства і недоліки ми не будемо, рамки статті не дозволять, вам слід просто довіритися одному зі світових лідерів даного ринку і перевірити вашу систему на наявність таких шкідників.

Зараз ринок утиліт для перевірки системи на збої активно розвивається і його лідерами є CCleaner, як найдоступніший і простий інструмент, також досить потужним забезпеченням є Advanced System Care. Спробувати варто, але в разі провалу, єдиним варіантом буде замінити операційну систему. Заміна системи допомагає досить часто.

Проблеми в роботі материнської плати

Це крайній випадок, але буває і таке, що плата починає систематично проводити збої. Найчастіше це легко визначити по Багам, адже тільки на часі це відображається вкрай рідко, хоча і так результат не змусить себе чекати. Якщо такі явища присутні у вас на комп’ютері, то вам слід задуматися про покупку нової материнської плати або змиритися і користуватися поки дозволяє, але є ще один спосіб, який може дати результат.

[Tip] Не завжди материнська плата вже віджила своє і її слід змінювати, часто це пов’язано з сильним захаращення. [/ Tip]

Коли ви довго не очищаєте від пилу системний блок, там збирається сміття, іноді шаром в декілька сантиметрів, що викликає статичний заряд. Такий заряд може час від часу викликати скидання BIOS. Рішення я думаю очевидно, слід почистити системний блок.

Інший вірогідною проблемою, яка теж відноситься до цього блоку, може бути просте порушення роботи всього BIOS. Для цього слід оновити його до нової версії або на крайній випадок перевстановити вже наявну. Така можливість може бути небезпечна і її не слід проводити, якщо ви в цьому не маєте жодного уявлення. Коли користувачі, які не мають в цьому досвід і керівництво, виробляють такі зміни, ці дії можуть закінчуватися покупкою нової плати.

Використання неліцензійних продуктів

Коли ви використовуєте різні «активатори», які можуть зламувати платні програми, вони також можуть вплинути на час. Існує два варіанти: перший – це разовий збій, при зміна часу вручну або синхронізації з сервером, проблема зникне, а другий – закономірні збої, для їх вирішення може допомогти, відключення цієї програми або заміна Windows.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Збивається час і дата на ПК, що робити? », То можете задати їх у коментарях

 

Ссылка на основную публикацию