Zillya! Антивірус – гідний конкурент антивірусу Касперського

Антивірус Касперського є не єдиним програмним продуктом, компанія розробник якого називає себе антивірусною лабораторією. Цим же титулом називає себе український розробник «Олайті Сервіс» – творець популярної в певних колах безкоштовної антивірусної програми Zillya! Антивірус. Простий і зручний, цей безкоштовний антивірус хоча може і поступається в плані ефективності таким світовим лідерам, цілком може використовуватися для базового захисту комп’ютера від поширених типів загроз.

Можливості безкоштовної версії Zillya! Антивірус включають захист від вірусів, троянів, хробаків, руткітів, шпигунських програм, агресивних рекламних модулів і іншого типу шкідливого програмного забезпечення в режимі реального часу. Програмою підтримується евристичний аналіз, перевірка вхідних і вихідних електронних повідомлень, сканування завантажених з інтернету файлів, офісних документів в момент їх відкриття, що підключаються до ПК зовнішніх носіїв, запобігання несанкціонованого доступу до особистої інформації.

Програма має симпатичний плитковий інтерфейс, адаптований під пристрої з сенсорним екраном, відрізняється невибагливістю до системних ресурсів (достатньо 512 Мб ОЗУ), а також простим і в той же час гнучким набором налаштувань. У головному вікні програми відображається поточний статус захисту, стан антивірусних баз, кількість виявлених загроз, плитка запуску експрес-сканування. Напис на зеленій плитці «Захист в нормі» означає, що проактивний захист, іменована сторожовим режимом, включена, і антивірус знаходиться в стані повної боєготовності.

У Zillya! Антивірус три режими сканування: швидке, повне і вибіркове. При швидкому скануванні перевіряється оперативна пам’ять і критично важливі системні вузли, при повному – весь комп’ютер, при вибірковому – довільні папки і файли.

Вибіркову перевірку також можна виконувати з контекстного меню Провідника, в яке антивірус вбудовується при установці. При виявленні загрози антивірус надходить згідно із заданими алгоритмами, втім, дії при виявленні користувач може задати сам. Зазвичай заражені об’єкти поміщаються в карантин, що розташовується в розділі «Загрози».

Крім карантину, в Zillya! Антивірус є ще сховище активних загроз, тобто тих, які були заблоковані антивірусним модулем, але не видалені або НЕ переміщені в місце більш надійної ізоляції. Такі об’єкти в карантин переносяться вручну самим користувачем. Варто також відзначить інформативність описів шкідливих об’єктів: Zillya! не обмежується одним лише назвою вірусу, як це роблять більшість антивірусів, а пропонує детальну довідку – що за вірус, до якого типу він належить, наскільки він небезпечний і які дії він виробляє на комп’ютері.

У розділі «Загрози» також можна задати виключення – папки та файли, які не будуть скануватися. Функція актуальна, так як при перевірці антивірусом файлової системи іноді трапляються помилкові спрацьовування – по відношенню до вірусів Zillya! діє жорстко і іноді під роздачу потрапляють ні в чому не винні програми, не кажучи вже про різні активаторах і кейгенов.

Знижувати рівень чутливості антивірусного сканера в настройках, однак, не рекомендується.

До речі, про налаштування. Для отримання доступу до розширених параметрах Zillya! Антивірус необхідно зареєструвати.

Процедура абсолютно безкоштовна і власне ні до чого не зобов’язує. Витративши пару хвилин на реєстрацію, ви зможете використовувати планувальник, управляти автозавантаженням, налаштовувати проксі, USB-фільтр, оповіщення та ще ряд додаткових корисних функцій.

Сайт розробника:

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию