Зміни та покращення в Windows 10 Mobile Anniversary (version 1607)

Вихід деськтопной версії Windows 10 Anniversary Updаte, який відбудеться сьогодні, 2 серпня – не єдине варте уваги подія в хроніках Microsoft. Разом з настільною редакцією в цей день побачить світ ювілейне оновлення Windows 10 Mobile для смартфонів, зазначене нітрохи не меншою кількістю змін і нововведень, в тому числі тих з них, які були реалізовані на численні прохання користувачів. Ось найбільш значимі з них.

Покращення функціоналу Microsoft Edge

 • Реалізація безперервного введення в адресному рядку. Відтепер вводити запити в адресному рядку можна буде водячи пальцем по цифровій клавіатурі від букви до букви. Ця функція називається Word Flow або безперервний введення.

 • Використання жестів. На прохання користувачів розробники Microsoft реалізували в Edge переміщення назад і вперед за допомогою жестів, як це мало місце в IE Mobile.

 • Спрощене відкриття приватних вкладок. Удосконалено механізм відкриття нових приватних вкладок – для цих цілей в браузері передбачена окрема кнопка, розташована поруч з кнопкою створення звичайної вкладки.

 • Показ повідомлень при завантаженні файлів. У новій версії при завантаженні файлів браузер буде виводити відповідне повідомлення із можливістю скасування завантаження.

Крім іншого, в Edge внесено безліч дрібних виправлень і поліпшень, які повинні зробити оглядач зручнішим, швидким і стабільним.

Покращення функціоналу Cortana

 • Підтримка синхронізації повідомлень між пристроями під керуванням Windows 10. Нова функція синхронізації дозволить вам відповідати з комп’ютера на повідомлення, що надійшли на смартфон, так само як і навпаки – отримати і відповісти на повідомлення, яке надійшло на комп’ютер, можна буде з мобільного пристрою.

 • Швидкий пошук музики. У головному вікні Cortana додана кнопка для пошуку музики.
 • Прикріплення зображень. Відтепер ви зможете прикріплювати до створених нагадуванням зображення або фотографії.
 • Відправка фото на десктопний комп’ютер. Переглядаючи на смартфоні фотографії, ви можете відправити фото на комп’ютер простий голосовий командою «Hey, Cortana, send this photo to my PC».
 • Персональний цифровий Діджей. У новій версії Кортан навчилася керувати програванням аудіо.
 • Покращення юзабіліті. Інтерфейс голосового помічника в ювілейному оновленні став ще більш зручним та зрозумілим.

Примітка: так як Cortana як і раніше «не дружить» з російською мовою, доступ до всіх її функцій можна отримати, тільки змінивши мову та регіон на будь-який підтримуваний.

Покращення Центру повідомлень

 • Зміна пріоритету для повідомлень. Ця функція дозволяє управляти показом повідомлень додатків. Повідомлення, яким ви надасте вищий пріоритет, будуть відображатися в Центрі повідомлень вище, а ті, яким привласните нижчий – нижче. Усього доступно три значення – «Високий», «Звичайний» і «Низький».
 • Оптимізація виведення великої кількості повідомлень. Якщо раніше якась програма виводила велику кількість повідомлень, вони займали весь Центр повідомлень, тепер же в таких випадках буде виводитися тільки три останніх оповіщення. Якщо ж користувач захоче переглянути інші повідомлення, йому потрібно буде натиснути кнопку «Більше», розташовану якраз під трьома вже відображеними. Кількість одночасно виведених повідомлень можна буде змінити в настройках. Серед доступних значень 1, 3, 5, 10 і 20.
 • Оптимізація іконок додатків. Повідомлення, що виводяться одним додатком, будуть групуватися, а його іконка буде відображатися над групою, що дасть економію робочого простору. Також варто відзначити, що відтепер розробники програми самі зможуть вибирати іконки для сповіщень створених ними додатків.
 • Покращений дизайн повідомлень. У ювілейній версії Windows 10 Mobile повідомлення отримали масу нових шаблонів з зображеннями, кнопками, текстовими полями і іншими графічними елементами.
 • Гнучка настройка швидких дій. Тепер користувачі зможуть самі керувати іконками швидких дій, прибираючи непотрібні і залишаючи необхідні.

Покращення на екрані блокування

Так як кнопка «Назад» на екрані блокування виявилася незатребуваною, в Microsoft прийняли рішення замінити її кнопкою запуску вбудованої камери.

Додатково на екран блокування була додана панель імпровізованого аудіоплеєра, що дозволяє слухати музику і керувати програванням треків без розблокування смартфона.

Покращення додатка «Параметри»

 • Зовнішній вигляд іконок. Всі підрозділи додатки «Параметри» матимуть свої власні іконки, які мають зовнішній вигляд, відповідний конкретної налаштування.
 • Панель навігації і Glance Screen. Налаштування цих компонентів перенесені в розділ «Персоналізація.
 • Поновлено розділ налаштувань економії електроенергії. Дизайн розділу отримав новий вид, додані нові функції.

 • Покращено Центр оновлення. Завдяки функції «Активні годинник» користувачі зможуть контролювати автоматичну установку оновлень. Замінено старе додаток «Windows Insider». Замість нього доданий окремий підрозділ «Програма попередньої оцінки Windows», в якому користувачі зможуть підписатися на отримання інсайдерських збірок системи.
 • Додатки для веб-сайтів. Ця функція дозволить розробникам асоціювати посилання на певні ресурси в інтернеті зі своїми програмами.

Нові можливості вбудованих додатків

Разом з основним оновленням нові можливості отримали і деякі вбудовані додатки. Так, розширено функціонал і змінений дизайн «Магазину», нові функції отримали додатки «Microsoft Authenticator» і «Відгуки Windows», причому останнє змінило свою назву на «Центр відгуків». Оновилося додаток «Гаманець», отримавши підтримку миттєвих платежів за допомогою технології NFC.

Інші зміни та удосконалення

У новій версії також реалізовано безліч дрібніших виправлень і поліпшень. Додані нові смайлики, всередині системи і додатків перероблені анімаційні ефекти, вирізане додаток «FM-радіо», компоненти «Дитячого куточка» і «WiFi Sense», зменшений розмір бекапу налаштувань і даних додатків. У той же час в систему додана підтримка підключення по Ethernet для Continuum, з’явилася нова редакція Skype, покликану замінити інтеграцію Skype в «Повідомленнях», замість окремого звіту про доставку SMS під повідомленням буде з’являтися невелике текстове повідомлення.

Як бачите, розробники Microsoft виконали дійсно велику роботу по поліпшенню зовнішнього вигляду і функціоналу мобільної версії Windows 10. І це тільки частина змін. Інша, прихована є нітрохи не менш важливою, а всі вони разом, поза всяким сумнівом, зроблять вашу роботу з Windows 10 Mobile ще більш зручною та продуктивною.

Нарешті, слід нагадати вам моделі смартфонів, які точно отримають Anniversary Update:

Acer Jade Primo, Alcatel OneTouch Fierce XL, BLU Win HD LTE x150e, BLU Win HD W510U, BLU Win HD LTE X150Q, BLU Win JR x130e, Mouse Computer Madosma Q501, Xiaomi Mi, Lumia 430, 435, 532, 535, 540, 550, 635 (1 GB), 636 (1 GB), 638 (1 GB), 640, 640 XL, 650, 730, 735, 830, 930, Icon (929), 950, 950 XL і 1520.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию