Знайомство з новими картами від Google


Знайомство з новими картами від Google

Багато хто вже отримав запрошення в нові Карти (Google Maps). Без запрошення нові Карти як і раніше недоступні, і малоймовірно, що вони замінять класичний інтерфейс дуже скоро.

Новий інтерфейс являє собою саме радикальна зміна в Google Maps з самого запуску картографічного онлайн-сервісу Google в 2005 році. Ось початковий варіант:

Деякі функції нового інтерфейсу включаються тільки при певних умовах: при недостатній продуктивності комп’ютера і браузера будуть недоступні вид «Планета Земля (Google Earth)» та інші 3D-функції; WebGL-функції вимагають Windows Vista / 7/8, Mac OS 10.8.3+, Chrome OS, найсвіжішу версію Chrome або Firefox і найсвіжіших графічних драйверів. У довідковому центрі пояснюється, що таке полегшена версія, і даються посилання на полегшену і повну 3D-версію.

Мабуть, найбільш вражаюча функція нового інтерфейсу – інтеграція з Google Earth без плагіна. Це виглядає чудово, навіть при тому, що доступні не всі функції програми Планета Земля. Вид «Планета Земля» змінив колишній вигляд «З супутника», який тепер є тільки в полегшеної версії.

Для тих, кому цікаво «як Карти Google прийшли від плоскої карти, на якій Гренландії здається більше Африки, до прекрасного реалістичного тривимірного глобуса», співробітник Google Еван Паркер (Evan Parker) розповів історію. Шлях від плагіна Google Earth до MapsGL і далі до нового планетарного режиму перегляду зайняв майже 7 років – і ось Планета Земля в вашому браузері.

Ще одна вражаюча новинка – поле «Дослідити (Explore)» внизу сторінки. Воно об’єднує можливості режиму перегляду вулиць (Street View), панорам і статичних фотографій. Це кращий спосіб виявити цікаві місця і досліджувати їх, не встаючи з крісла. На жаль, клавіші швидкого виклику режиму перегляду вулиць працюють не завжди.

Звичайні карти також покращали: кольору стали м’якшими, мітки читаються легше. Нарешті в Картах з’явилися постійні посилання на фрагменти карт, причому ці посилання автоматично змінюються в адресному рядку, так що тепер, отримавши потрібний вид карти, можна без зайвих хитрощів додати його в закладки або поділитися ним. (Нові посилання працюють тільки в нових Картах, старі посилання, отримані в колишній версії Карт, працюють як в старому, так і в новому інтерфейсі.)

Колишнє контекстне меню недоступне, праве клацання миші нічого не дає. Нове меню виводиться за звичайним натискання і пропонує адресу місця, можливість отримати маршрут до нього і перейти в режим перегляду вулиць. У порівнянні з колишнім меню відсутня можливість центрувати карту по вибраному пункту і масштабування, яке тепер проводиться виключно обертанням мишачого коліщатка, кнопками «+» і «-», а також подвійним клацанням (наближення).

У новому інтерфейсі спрощена навігація і прибрані такі функції, як показ масштабу, панорамування, показ, де ви знаходитесь і людина-прищіпка. Прибрано такі шари, як Вікіпедія, погода, веб-камери, фото, відео, попередні запити; такі шари, як громадський транспорт, пробки і велосипедні доріжки, переміщені в меню «Околиці (Getting around)».

«Мої місця (My Places)» в новому інтерфейсі Карт відсутні. Якщо натиснути на навігаційній панелі вибрати «My Places», відкриється старий інтерфейс. (Інший спосіб перейти до старого інтерфейсу – натиснути «Класичні Карти (Classic Maps)».

У новому повноекранному інтерфейсі всі інструменти навігації розташовуються поверх карти, що спонукає до дослідження карти. Щоб отримати маршрут, потрібно навести мишкою на пошукову форму і вибрати «Маршрут (Directions)». Щоб знайти певне місце, потрібно скористатися пошуковою формою (ось це і раніше було так само, тільки пошукова форма була не поверх карти – ЖсG). Переходи дуже плавні, при цьому використовується спрощена версія Живого пошуку (Google Instant): переміщення до заданого місця відбувається під час набору запиту, Enter натискати не потрібно. На карті навіть можна знайти людей з Контактів користувача.

Можна обмежити результати пошуку по рейтингу відгуків або за відгуками закруглених користувачів. Google в будь-якому випадку виділяє відгуки закруглених користувачів, так що пошук виходить персоналізованих. Результати виводяться прямо на карті, і це збиває з пантелику: не знаєш, на якій жати. Якщо навести мишкою на результат, отримаєш більше інформації, якщо натиснути – ще більше інформації. Досить дивний спосіб показувати результати пошуку: немає ранжирування по відповідності запиту; раніше Google ранжирував результати і це було важливим фактором при місцевому пошуку. Можна натиснути на «перейти до списку кращих результатів», однак на сторінці будуть і інші результати, а деяких не буде.

Прокладання маршруту в новому інтерфейсі, мабуть, стала менш зручна: поетапний маршрут не виводиться автоматично, доводиться переключатися в нього вручну, і він відкривається на іншій сторінці. А ось вибір між маршрутами став наочніше: усі вони будуть показані на карті і порівнювати їх легше. Інформація по громадському транспорту виводиться в узагальненому вигляді. З’явилася нова кнопка для авіарейсів, проте це працює тільки в США, Великобританії, Франції, Італії, Іспанії та Нідерландах. Щоб роздрукувати маршрут, потрібні додаткові дії, і зробити це для всіх етапів маршруту можна.

Нові Карти (Google Maps) вимагають набагато більше ресурсів, особливо оперативної пам’яті, так що запускати їх на старому комп’ютері не варто. Особливо багато пам’яті вимагають режими перегляду Earth View і Street View.

Нові Карт засновані на експерименті MapGL, не вимагають плагінів і мають приємний інтерфейс, який краще підходить для мобільних пристроїв. На жаль, вони безжалісно пожирають ресурси, а основні функції, такі як місцевий пошук і прокладання маршруту, зроблені громіздко. Загалом, є ще над чим працювати.

Ссылка на основную публикацию