Зникла тека завантаження

Комп’ютер на Windows іноді може піднести несподіваний сюрприз, до якого користувач виявиться не готовий. Подібне може статися з будь-яким пристроєм, тому стабільність Windows в цій статті обговорювати не будемо. Швидше приділимо увагу неприємною помилку, коли зникає папка «Для дорослих» або будь-яка інша системна папка Windows.

Здавалося б, що заважає користувачеві просто заново створити зниклу папку? Насправді не все так просто. Розташовані в директорії вашого профілю папки в якомусь сенсі особливі і Windows працює з ними трохи по-іншому. Розташовані вони за адресою C: \ Users \ Ім’я користувача \ Завантаження (Робочий стіл, Документи, Музика, Зображення, Відео і так далі). Зникнення папки Завантаження, наприклад, може призвести до неприємних наслідків, на кшталт зламаного діалогового вікна завантаження файлу в Microsoft Edge. На щастя, відновити їх досить просто, але ви не обійдетеся простим створенням і перейменуванням папки. Для виконання цієї процедури знадобиться трохи більше.

Як відновити папку Завантаження

Хоча процедуру розглядаємо на прикладі папки Завантаження, інструкція буде актуальною для будь-якої іншої директорії.

 1. Для початку створіть зниклу папку як будь-яку іншу папку на вашому диску. Зайдіть в папку C: \ Користувачі \ Ім’я користувача, натисніть праву кнопку по порожньому полю і виберіть Створити папку. Назвіть її Downloads. Назвіть її саме англійською назвою. На одному з наступних кроків ви виконаєте команду, яка дасть вашій папці локалізоване ім’я, залишивши при цьому правильне системне назва.
 2. Створена папка буде відображатися з іконкою звичайної жовтої папки Windows, тоді як інші системні папки мають фірмові іконки. Це наслідок того самого «особливого ставлення» системи до дефолтних папок користувача. Тепер вам треба змусити Windows працювати з новою папкою як зі стандартною.
 3. тепер натисніть Win + R і введіть regedit. Оскільки редактор реєстру вимагає наявності прав адміністратора вам знадобиться відповідна обліковий запис або пароль адміністратора комп’ютера.
 4. Перейдіть за адресою комп’ютер\ HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ User Shell Folders.
 5. У правій частині вікна знайдіть пункт {374DE290-123F-4565-9164-39C4925E467B}. Це ваша папка завантаження. Решта ключі для інших папок підписані нормально, але завантаження чомусь підписана ось таким криптографічним шляхом. Не питайте, чому так. Ми цього не знаємо. Переконайтеся, що значення цього ключа веде на вашу створену папку. Значення має бути % USERPROFILE% \ Downloads.
 6. Якщо ключа немає (малоймовірно, але все ж можливо), натисніть правою кнопкою миші по порожньому полю і виберіть Створити – Розширюваний рядковий параметр. Назвіть його {374DE290-123F-4565-9164-39C4925E467B}. В поле значення вкажіть шлях до створеної папці – % USERPROFILE% \ Downloads. Решта папки будуть підписані адекватно. Їх значення має бути таким же, тільки замість Downloads має бути зазначено Desktop (Робочий стіл), Favorites (Вибране), Music (Музика, назва ключа – My Music), Pictures (Зображення, назва ключа – My Pictures), Videos (Відео, назва ключа – My Video).
 7. Тепер запустіть командний рядок від імені Адміністратора. Натисніть Пуск, введіть cmd, а потім по Командному рядку натисніть правою кнопкою миші і виберіть Запуск від імені Адміністратора.
 8. Введіть команду attrib +r –s –h%USERPROFILE% \Downloads /S /D. Після цього кроку папка знайде належну їй іконку і атрибути. Врахуйте, що консоль НЕ буде повідомляти про успішне завершення процедури. Просто з’явиться новий рядок C: \ Windows \ System32.
 9. Останнім етапом буде надання папці правильної локалізації, щоб в Провіднику вона відображалася як папка Завантаження, а не Downloads. У створеній вами папці натисніть на вкладках провідника вид і відзначте прапорцями пункти Розширення імен файлів і приховані елементи.
 10. Створіть текстовий документ і назвіть його desktop.ini. Натисніть праву кнопку по порожньому місці папки і виберіть Створити – Текстовий документ. важливо: Розширення файлу має бути саме саме .ini. Після перейменування система повинна попередити вас, що після зміни розширення файл може стати нечитабельним. Погодьтеся, після чого ви побачите, що тип файлу змінився на параметри конфігурації.
 11. Відкрийте цей файл у блокноті. Далі вставте наступний текст:
  [.ShellClassInfo]
  LocalizedResourceName = @% SystemRoot% \ system32 \ shell32.dll, -21798
  IconResource =% SystemRoot% \ system32 \ imageres.dll, -184
 12. Збережіть файл, а потім натисніть праву кнопку миші по ньому, виберіть властивості і встановіть прапорець прихований.
 13. Тепер вам залишилося тільки перезавантажити Провідник. Для цього можна перезавантажити комп’ютер, вийти і увійти назад в систему або ж відкрити Диспетчер завдань, на вкладці з запущеними додатками знайти Провідник, натиснути на нього, а потім натиснути перезапустити.

Готово. Папка Завантаження знову на своєму місці і готова до роботи, а все пов’язані помилки з її відсутністю успішно усунені.

Ссылка на основную публикацию